אג”ח כללי

לפרטים נוספים לחצו כאן

כיצד משפיע השינוי בגובה הריבית על מחירי איגרות החוב והרווחים שלכם בבורסה

הרבה אנשים חושבים שככל שהריבית במשק עולה, כך איגרות החוב הופכות לאטרקטיביות יותר שכן מקבלים ריבית גבוהה יותר. האמת היא שזה תלוי באיזה צד אתם נמצאים ואני רוצה להמחיש את זה דרך שוק המק”מ.

המשך קריאה »

5 טעויות נפוצות שמשקיעים באגרות חוב עושים

שלום רב, היום אני רוצה לשתף אתכם בחמש טעויות שכיחות שעושים משקיעים באיגרות חוב ובכך פוגעים לעצמם ברווחים. מוכנים? קדימה.

המשך קריאה »

הקשר הסודי בין הנפקות הענק של הבנקים לעליית הריבית על משכנתאות

הבנקים פועלים ומזרחי טפחות משלימים בימים אלו הנפקות ענק של כשישה מיליארד שקלים באיגרות חוב ברמת פיקדון. מדובר בהנפקות הגדולות ביותר מפי שניים מההנפקות החודשיות שממשלת ישראל נוהגת להנפיק בשנים האחרונות.

המשך קריאה »

האם איגרות החוב יגנו עליכם במשבר הבא?

האם איגרות החוב יגנו עליכם במשבר הבא?

המשך קריאה »

המגבלות של הקובננטים שעלולות לעלות לכם ביוקר

אמות מידה פיננסיות (קובננטים) והתניות החוזיות שהצגתי בשני סרטונים נפרדים אמורים להגן על האינטרסים של בעלי האג”ח כך שהחברה תתנהל באופן שיאפשר להחזיר את החוב.

המשך קריאה »

האם הבנק האירופאי נסוג

מריו דראגי, יו”ר הבנק האירופאי המרכזי, עמד בפרשת דרכים עם תוכנית רכישות האג”ח שלו. אני מזכיר שהבנק האירופאי מדפיס כ-80 מיליארד אירו כל חודש ואיתם הוא רוכש איגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות באירופה. אלא שהתוכנית הזו מסתיימת במרץ והמשקיעים חיכו בציפייה גדולה לראות האם הוא יאריך אותה או יותר נכון באיזו צורה הוא יאריך אותה.

המשך קריאה »

אג”ח חו”ל – מדוע להשקיע בהן ובמה הן שונות מהאג”ח הישראליות

משנת 2008 ואילך, חלה חובה לבטח את כלל העובדים במשק, בביטוח פנסיוני, מה שמכונה פנסיה חובה. השינוי הרגולטורי המבורך הוביל ומוביל להתנפחות מתמדת של הנכסים המנוהלים בגופים הפנסיונים עד שהם הפכו לגופי ענק ביחס לגודלו של שוק ההון הישראלי.

המשך קריאה »

דרור גילאון, לשעבר מנכ”ל בבית ההשקעות מנורה מבטחים, הפך למתכנן הפיננסי של העשירון העליון

במשך שנים ארוכות כיהן דרור גילאון בתפקידים בכירים בבתי ההשקעות המובילים בישראל. כיום, עם ניסיון של 15 שנה בניהול מיליארדי שקלים והיכרות עמוקה עם האינטרסים של המערכת הפיננסית, הוא מתאים ללקוחותיו תוכנית השקעות מכוונת יעדים אשר משלבת כלים מתקדמים שבתי ההשקעות והבנקים מתקשים לספק.

המשך קריאה »