צעד שני: הפוך את החיסכון לאוטומטי

 

לחצו כאן לקבלת מדריך לבניית עתיד כלכלי עצמתי ב-3 צעדים

שלום רב,

בצעד הראשון במדריך ליצירת עתיד כלכלי עוצמתי ראינו כמה חשוב להתרגל להשקיע מוקדם ככל שניתן.
הצעד השני יאפשר לכם לבנות לעצמכם מכונת הכסף מבלי שתרגישו. תראו, מרבית האנשים מקבלים משכורת או הכנסות מעסק ומיד כל הכסף מתחיל להתפזר להוצאות השוטפות – שכר דירה, משכנתא, כרטיסי אשראי, מזון, מיסים ועוד.

עבור מרבית האנשים, השקעה היא מותרות – בסוף החודש, אם נישאר משהו בחשבון אז משקיעים ואם לא אז לא. להתנהלות הכלכלית הקלאסית הזו יש שתי בעיות שמחבלות בעתיד הכלכלי.

הבעיה הראשונה היא שלרוב, בסוף החודש לא נשאר כסף וזה לא משנה כמה אתם מרוויחים. כמתכנן פיננסי של לקוחות מהעשירון העליון ומעלה אני נתקל לא פעם במשפחות שבני הזוג מרווחים יחד 60 עד 100 אלף שקלים בחודש ונחשו מה?
הם לא סוגרים את החודש!

אז חיסכון זה עניין של הרגל וכמעט תמיד אפשר מצוא תירוצים כדי לדחות אותו לעתיד.. הבעיה השנייה היא שגם כאלו שכבר הצליחו ליצור לעצם איזה תיק השקעות, נקלעים במהלך החיים לתקופות כלכליות מאתגרות יותר.
אתם יודעים, לא בהכרח משהו דרמטי, רוצים לטוס לחופשה נוספת לחו”ל, מחליפים את האוטו, משפצים את הבית ולפעמים גם מאבדים באופן זמני את מקור הפרנסה שלהם.

ומה עושים מרבית האנשים כשיש מצד אחד מינוס ומהצד השני תיק השקעות ?
נכון, מוכרים כמה ניירות ערך ומכסים את המינוס. הבעיה שכך בדיוק פוגעים ביכולת של מכונת הכסף להפעיל את מנגנון הריבית דריבית שגורם לכסף לצמוח בצורה אקספוננציאלית.

הפתרון הוא להפוך את ההשקעה החודשית שלכם לאוטומטית. צרו לעצמכם חשבון נפרד שיהיה מנותק מהחשבון השוטף שלכם ובצעו הפקדה חודשית באמצעות הוראת קבע. המטרה היא שהכסף לחיסכון לא יעבור בכלל דרך חשבון העו”ש שלכם ושיהיה כמה שפחות נגיש לעין. תחשבו שהמדינה העלתה לכם מיסים ב-10%. בצורה הזו אתם תמשיכו בשגרת חייכם בזמן שהמכונה תעשה את העבודה עבורכם.

זהו, עד כאן הצד השני ביצירת עתיד כלכלי עוצמתי. דבר קריטי מנוסף שעליו לא נדבר בסרטון הנוכחי, הוא הצורך במציאת הדרכים למקסם את התשואה, שכן, כל אחוז בתשואה יכול להיות שווה לכם מאות אלפי שקלים בגיל פרישה.
זהו, אנחנו נתראה בצעד השלישי.

תודה והמשך יום מוצלח