צעד ראשון: למה שתפסיד כמה מאות אחוזים בחיסכון שלך? (אפקט הריבית דריבית)

 

המדריך המיוחד לשיפור ביצועי תיק ההשקעות זמין עבורכם עכשיו כמתנה!

מוזמנים להשאיר פרטים כדי שאוכל לשלוח לכם אותו באופן מידי ישירות למייל

לחצו כאן לקבלת מדריך לבניית עתיד כלכלי עצמתי ב-3 צעדים

שלום רב,

אני שמח ומוקיר אתכם על שנרשתם למדריך הממוקד לבניית עתיד כלכלי עוצמתי בשלושה בצעדים. הצעד הראשון הוא להתחיל להשקיע בהקדם האפשרי. זה אולי נראה לכם כמו איזשהו דבר שהוא מובן מאליו או נחמד שיהיה אבל מדובר בעיקרון קריטי בבניית העתיד הכלכלי שלכם. בכדי להמחיש כמה העיקרון הזה יכול לשנות את המצב הפיננסי במרוצת השנים, אני רוצה להיעזר בתאומים אדיר ואלון. אדיר החל להשקיע מגיל 22 והוא שם בכל חודש 1,000 שקלים וכך עשה עד גיל 41 כולל. כלומר הוא הפקיד 12,000 שקלים בשנה לתקופה של 20 שנה, סה”כ 240,000 שקלים.

האסטרטגיה של אלון הייתה שונה מעט והוא קודם כל דאג להוצאות השוטפות של הבית ומה שנישאר הוא השקיע. העניין הוא שעד גיל 42 הוא בקושי סגר את החודש ולכן החל להשקיע רק מגיל זה. מגיל זה עשה אלון את מה שאחיו אדיר עשה 20 שנה קודם והחל להשקיע 1,000 שקלים בחודש. בכדי להדביק את הפער הוא המשיך להפקיד למשך 25 שנה, חמש שנים יותר מאשר אדיר.

כך יצא שהסכום הכולל שהשקיע היה גבוה יותר, והסתכם בשלוש מאות אלף שקלים. נניח ששניהם הניבו תשואה שנתית ממוצעת של 7%, בדומה לתשואה ארוכת הטווח של שוק המניות, מי לדעתכם הגיע לגיל פרישה עם יותר כסף ובכמה אחוזים? האם אדיר בכמה אחוזים בודדים? אולי אלון שהשקיע יותר כסף וליותר זמן ניצח בגדול?

התשובה היא שתחת ההנחות האלו בגיל פרישה יהיה לאדיר סכום של כשני מיליון ותשעה מאות אלף שקלים, כמעט שלושה מיליון.

לאלון לעומת זאת יצטברו בגיל הפרישה כ-840 אלף שקלים בלבד.

חברים, מדובר בפער של כ-252% ו-2.1 מיליון שקלים.

כל זאת למרות שאדיר חסך פחות כסף ולפחות שנים.

איך זה קרה ? בזכות הכוח העצום של הריבית דריבית.

כנראה שאלברט איינשטיין ידע על מה הוא מדבר כשאמר ש”ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל. מי שמבין זאת, מרוויח. מי שלא – משלם.”

אז חברים, הצעד הראשון שלם הוא להחליט עכשיו כמה כסף אתם מתכוונים להשקיע כל חודש וקדימה, תתחילו לבנות לעצמכם עתיד כלכלי עוצמתי.

נתראה בקרוב בצד השני.

תודה והמשך יום מוצלח.