בהרבה משפחות אמידות ישנו ראש משפחה שדומיננטי בניהול ההשקעות. הוא מתעניין, מבין, יודע בדיוק היכן מנוהלת כל תוכנית, מהי החשיפה לסיכון ומהו פוטנציאל הרווח. העניין הוא שבהרבה מאד מקרים, אין לאף אחד אחר במשפחה את היכולת להיכנס לנעליו בעת הצורך וכאן עלולה לצוץ צרה אמיתית.

לפני שלוש שנים נפגשנו עם אדם מקסים, רופא פנסיונר, ששלט ביד רמה בניהול הכסף של משפחתו. בסה"כ כ-20 מיליון שקלים. הד"ר הגיע אלינו כשהוא מבין שני דברים חשובים ביותר – למרות ההבנה שלו בשוק ההון, יש לו עדיין פערי ידע שסגירתם שווים הרבה כסף, ושאם לא יהיה סדר וכתובת ברורה לאנשי אמון מקצועיים שמכירים את כל התוכניות, משפחתו עלולה להיכנס לצרה לאחר לכתו.

כחלק מהתהליך, אנחנו מקפידים למנות מוטבים בתוכניות השונות, לדאוג לייפוי כוח מתמשך ואריכות ימים בבנק.

לפני חצי שנה התרחש הרע מכל והוא הלך לעולמו באופן מהיר ובלתי צפוי. המשפחה נכנסה לסחרור רגשי וכלכלי. כשהלכנו לשבעה שוחחנו עם בני המשפחה ואחד הבנים אמר לנו בגילוי לב, "אבא שלי עשה הרבה דברים בחיים, אחד הדברים הטובים ביותר שעשה הוא החיבור אתכם". יומיים לאחר השבעה כבר הבנים היו אצלנו במשרד ופתחנו ביחד את המערכת הפיננסית שלנו. המערכת מסודרת מאד וניתן לראות בה את כל התוכניות המשפחתיות בחתכים שונים.

חלק מהתוכניות אפשרו משיכה פטורה ממס של רווחים גבוהים שנצברו במשך שנים רבות. התנאי למימוש הטבת המס הוא משיכה תוך שלושה חודשים מיום הפטירה. לכן היינו צריכים לפעול מהר, בזמן שהמשפחה עוד הייתה צריכה להתמודד עם הכאב של האובדן.

בנוסף, דאגנו למיפוי התוכניות השונות, חלוקתן בין בני המשפחה בהתאם לרצון של האב, וביצוע אופטימיזציה בהיבט ההשקעות והמיסוי.

כיום, דור ההמשך ממשיך לנהל את כספו במשרדנו, אך כל אחד נהנה מסדר ובעלות על התוכניות שלו. להערכתנו, זה בדיוק מה שרצה האבא בזמן שהתקשר איתנו ובדיוק הסיבה שבשבילה הקמנו את המשרד.

רוצה לדעת עוד? תן לנו להוביל את השיחה על ההצלחה שלך

אנחנו מתמחים בניהול כספם של יחידים, בעלי משפחות וחברות שצברו הון נזיל (כולל קופות גמל וקרנות השתלמות) של 5 מיליון שקלים ומעלה.

דיון פתוח על המאמר

לא נמצאו תגובות על מאמר זה.