השקעות אלטרנטיביות

השקעה אלטרנטיבית הינה בעצם כל השקעה שאינה קשורה למניות או איגרות חוב שנסחרות בבורסה. ביצועי תיק ההשקעות של אוניברסיטת ייל בארה״ב מצביעים כי הוספת השקעות מסוג זה מגדילות את תשואת התיק לאורך זמן. מרבית ההשקעות האלטרנטיביות אינן נגישות לרוב ציבור המשקיעים בגלל מורכבותן הפנימית והתפעולית אך בעיקר בשל העובדה שלגופים המסורתיים אין אינטרס שהכסף יצא מניהולם.

מכיוון שסכום ההשקעה המינימלי בקרנות אלטרנטיביות (שנרכשות כניירות ערך דרך הבנק ומופיעות בתיק ההשקעות) הינו גבוה ולכן אינו מאפשר פיזור מספק, החלטנו להקים אגדי קרנות ייעודיים מחזיקים במספר רב של קרנות ומאפשרות פיזור נרחב. מאחר ואנחנו מחזיקים בסדרות המוסדיות בקרנות, אנחנו משלמים להן דמי ניהול נמוכים יותר ולכן דמי הניהול שנגבים באגד הקרנות זניחים עבור המשקיעים, בטח ביחס לשקט הנפשי שנותן הפיזור. גילאון וגורדון, חברו לבית השקעות גדול בארה״ב שמתמחה באפיק האלטרנטיבי ומספק להם שירותי מחקר ואנליזה מקיפים על הקרנות בהן משקיעים, דרור עצמו הוא זה שאחראי על הרכב האגדים ובוחר את המשקל של כל קרן באגד שהוא מכנה “Master Fund”.

יתרונות ההשקעה בעולם האלטרנטיבי

פיזור, גיוון והורדת הסיכון הכולל בתוך השקעות

הגדלת רווח תוך הקטנת הסיכון

אפשרות לדיבידנד רבעוני

יתרונות וחסרונות של השקעות אלטרנטיביות

למרות שמחקרים מתקדמים בתחום ההשקעות מצביעים בבירור על כך שהשקעות אלטרנטיביות עם פוטנציאל רווח דומה לשוק המניות אך במתאם נמוך אליו, משביחות את תיק ההשקעות (מקטינות את הסיכון מבלי לפגוע בתוחלת הרווח), המציאות היא שהשקעות אלטרנטיביות אינן מתאימות לכל המשקיעים.

היות ומדובר בהשקעות עם מאפיינים ריאליים, קרנות אלטרנטיביות רבות מתאפיינות בנזילות מוגבלת, סכומי מינימום גבוהים וסיכון שונה מהאפיקים המסורתיים (אג”ח ומניות).

השקעה במוצרים אלטרנטיביים מתאימה בעיקר למשקיעים שנכסיהם הפיננסיים מנוהלים בראיה לטווח ארוך ויכולים להקצות חלק ניכר מתיק ההשקעות למטרה זו.

שילוב השקעות אלטרנטיביות בפורטפוליו מיועד למשקיעים שמחפשים לגוון ולחזק את תיק ההשקעות המסורתי.

מאחר ורמות הפיקוח על השקעות אלטרנטיביות נמצאות על ספקטרום רחב, אנו מציעים מספר קריטריונים שיעזרו לברור את ההשקעות האיכותיות:

  1. איזו רגולציה יש על החברה המנהלת ועל ההשקעה הספציפית?
  2. האם מדובר בחברה מנהלת ותיקה, שכבר החזירה כספים למשקיעים כפי שהתחייבה?
  3. האם לקרן אדמיניסטרטור שמבצע שערוך בלתי תלוי ומשרד רואי חשבון מפקח?
  4. האם ניתן לראות את הסכמי הקרן?
  5. מהי רמת השקיפות שמקבלים לפני ההשקעה ובאופן שוטף?
  6. האם יש תלות באיש מפתח או בקבוצה מצומצמת של אנשים?
  7. כיצד ניתן לעקוב אחר ההשקעה באופן שוטף?
  8. מהם תנאי היציאה מההשקעה?
  9. האם יש משרד רואה חשבון חיצוני שמוציא דוחות שנתיים מבוקרים ושקופים אודות הקרן?

תהליך אישור הקרנות המרכיבות את ה-MASTER FUNDS

התוצאה – תיק השקעות מגוון

הקרנות האלטרנטיביות הנפוצות

קרן Smart Select

אגד של 10 קרנות המתמחות בחוב בכיר עם שיעבוד ראשון.

קרן Smart Diverse

אגד של 15 קרנות שחלקן מתמחות ברכישת ביטוחי חיים וחלקן בתחום האשראי החוץ בנקאי (חוב בכיר עם שעיבודים).

קרן Smart Long Term

אגד של קרנות גדולות ומוכרות בעולם בתחום של תשתיות, סקנדרי ופרייבט אקוויטי (PE).

על המשרד שלנו

בעולם של חוסר ודאות ואפשרויות השקעה רבות, מגוונות ומתקדמות, חשוב שיהיו לצידכם אנשי השקעות מנוסים ואובייקטיבים שמחויבים רק לכם.

כמי שהובילו כמה מבתי ההשקעות הנחשבים בישראל, אנחנו מכירים את מנהלי ההשקעות המצטיינים ואת תחומי המומחיות של הגופים השונים. בנוסף, אנו מכירים היטב את אפשרויות ההשקעה המועדפות, הגורמים המשפיעים על ביצועי ההשקעות, והצרכים של משפחות שצברו הון משמעותי.

יש לנו כיום את הזכות הגדולה לבחור לטפל באופן אישי בלקוחותינו. המשמעות היא שאנחנו (דרור ונדב), תמיד מלווים את הלקוחות בהחלטות המקצועיות, ולא שואפים להביא עובדים זוטרים שיפגשו עם הלקוחות או יטפלו בצרכים שלהם לאחר שהצטרפו למשרד.

דרור גילאון

מומחה השקעות ומתכנן פיננסי אסטרטגי בעל ראיה כוללת המותאמת לצרכים האישיים והייחודיים של כל משפחה או יחיד. כיהן בתפקידים בכירים בחברות המובילות בשוק ההון. לשעבר מנכ”ל בית ההשקעות של מנורה-מבטחים. בעל ניסיון של מעל 20 שנה בניהול ותכנון פיננסי. בעל טור שבועי קבוע בכלכליסט, מרצה באקדמיה ובשוק ההון בכל הנוגע לבניית הון וניהול עושר.

בעל תואר ראשון במנהל עסקים, התמחות במימון ומערכות מידע מהמכללה למנהל, ו -MBA, התמחות במימון מאוניברסיטת בר אילן.

נדב גורדון

מתכנן פיננסי אסטרטגי ומומחה להשקעות אלטרנטיביות. במהלך 6 שנות פעילותו בלונדון צבר ידע וניסיון בהשקעות פיננסיות וריאליות כמו גם ניסיון בינלאומי בניהול השקעות למשפחות אמידות וביזמות בינלאומית. מילא שורה של תפקידים בכירים בבתי ההשקעות של פסגות ומנורה מבטחים.

בעל תואר ראשון במנהל עסקים, התמחות במימון מהמרכז הבינתחומי בהרצליה (בהצטיינות) ו – MBA מהאוניברסיטה העברית.