גילאון וגורדון

שאלות

ותשובות

Q&A

ישנם מספר הבדלים משמעותיים:

אפיקי ההשקעה מגוונים ואיכותיים יותר

יועצי ההשקעות בבנק ומנהלים בבתי השקעות מתמקדים בעיקר ברכישת מניות, איגרות חוב ובקרנות המשקיעות במניות ואיגרות חוב. כלומר, עוסקים בבורסה בלבד.

ארגז הכלים שלנו כמנהלי עושר רחב בהרבה, ותיק ההשקעות שאנחנו בונים למשקיעים מורכב מארבע רגליים עיקריות –

 • מניות
 • אג״ח
 • קרנות אלטרנטיביות ופריווט אקוויטי (PE)
 • קרנות נדל”ן

שיתופי הפעולה עם בתי השקעות בינלאומיים מאפשרים לנו להנגיש ללקוחותינו קרנות השקעה שנחשבות למובילות בעולם בתחומים אלטרנטיביים, פריווט אקווטי (PE), תשתיות, ועוד. בנוסף, אנחנו יכולים להשוות בין המוצרים המוצעים למשקיעים כשירים בישראל, לבין מוצרים מקבילים הקיימים בעולם. פעמים רבות אנו רואים שכמו בספורט, גם בהשקעות, ישנם פערי איכות משמעותיים והסטנדרט בעולם גבוה יותר.

שילוב של ניסיון עשיר בהשקעות, שיתופי פעולה עם בתי השקעות גלובליים ורישיון דואלי (השקעות ופנסיוני) מאפשרים לנו ליצור עבור לקוחותנו תיק השקעות מגוון שמפזר את הסיכון על פני מספר אפיקים רחב.

מכשירי השקעה עם יתרונות מובנים (מיסוי, עלויות, מינוף, איכות השקעות)

יועצי ההשקעות בבנק

משקיעים באופן ישיר במניות, איגרות חוב, ובקרנות נאמנות/סל (בשל מודל עמלות ההפצה ממנו נהנים הבנקים). מדובר במכשירים לא יעלים מבחינת מיסוי ולרוב גם יקרים שכן הבנקים גובים עמלה בנוסף לעלויות של מנהלי קרנות הנאמנות עצמן.

מנהלי עושר

משלבים מכשירים עם הטבות מס כדוגמת תיקון 190, IRA, קופות גמל לחיסכון ולהשקעה, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון ועוד. מדובר במכשירים עם עדיפות ברורה לא רק בהיבטי מיסוי אלא גם בעלויות, אפשרויות מינוף והכי חשוב באיכות ניהול ההשקעות.

ניהול הוליסטי

יועצי ההשקעות בבנק

מתמקדים רק בחשבון שאותו מנהלים מבלי לראות את התמונה הכוללת של המשקיע.

לדוגמה, למשפחות רבות יש מספר חשבונות בנק כגון חשבונות עסקיים, נדל”ן, השקעות פנסיוניות, והשקעות נוספות. יועצי ההשקעות בבנק אינם חשופים לתמונה הכוללת ולכן לא רואים בזמן אמת את החשיפה האמיתית של הלקוח לאפיקים השונים וגם ייתכנו חשיפות כפולות בתיקים שונים.

מנהלי עושר

רואים את כל התמונה ומספקים את אסטרטגיית ההשקעות המדויקת ביותר עבור המשפחה. בתהליך ניהול ההשקעות מנהל העושר מקצה את הנכסים עם פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר למכשירים עם הטבות המס, יודע לדאוג לנזילות, לטפל במכשירים הפנסיונים בסינרגיה לכלל הנכסים ומספק תמונת מצב הוליסטית בכל נקודת זמן.

הגדרת יעדים משפחתיים ובניית תחזית ארוכת טווח

יועצי ההשקעות בבנק

מבצעים בירור צרכים על מנת לעמוד בדרישות הרגולציה.

מנהלי עושר

מבצעים בירור צרכים על מנת להבין את הצרכים והיעדים המשפחתיים לאורך שנים. לקוחותנו חשופים לתחזיות להון שיצטבר בכל גיל בהתחשב בהוצאות גדולות כדוגמת עזרה לילדים כגון לימודים/חתונה/נדל”ן והוצאות משמעותיות שמתכננים בני הזוג כגון שיפוץ/החלפת נדל”ן/רכישת נדל”ן/פרישה מוקדמת ועוד.

שקיפות, סדר ושקט נפשי

יועצי ההשקעות בבנק

הלקוח יכול לראות רק את תיק ההשקעות המנוהל בבנק דרך האזור האישי של הבנק.

מנהלי עושר

הלקוח יכול לראות את כלל הנכסים של המשפחה במקום אחד כולל את תיקי השקעות, קופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון, תיקון 190, תיקי IRA, השקעות אלטרנטיביות, נכסי נדלן ועוד. הפורטל האישי מאפשר גם לנתח את הביצועים של כל אחת מהתוכניות ולראות את ביצועי כלל הנכסים כתיק אחד.

טיול במעבר בין דורי

יועצי ההשקעות בבנק

השירות אינו מתייחס לסוגיה והמשקיע לא יכול לקבוע מוטבים ספציפיים אלא בצוואה.

מנהלי עושר

דואגים ליצירת תוכניות השקעה עם יתרונות במעבר בין דורי ופועלים למנות מוטבים מראש ולסייע בהכנת צוואה וייפוי כח מתמשך.

זמינות ורמת שירות

יועצי ההשקעות בבנק

זמינות על פי שעות הפעילות של הבנק ולא תמיד קל להשיג את היועץ/בנקאי.

מנהלי עושר

פגישות אישיות תקופתיות וביניהן זמינות דרך ניידים אישיים, תקשורת מיידית כדוגמת וואטסאפ ומיילים מעבר לשעות הפעילות הסטנדרטיות. מנהלי העושר מסייעים בכל דבר שקשור בפן פיננסי משמעותי של המשפחה.

התוכניות השונות תמיד יהיו על שם הלקוחות והכסף לא עובר אלינו ואין לנו ייפוי כוח בחשבון הבנק. התפקיד שלנו הוא להיות מנהלי האסטרטגיה של ההשקעות ולכוון לגופים הטובים ביותר בכל אפיק במכשירי ההשקעה היעילים ביותר מבחינת עלויות ומיסוי. בנוסף, אנו עוקבים אחר המנהלים השונים וממליצים על שינויים בהתאם לתנאי השוק, ביצועי המנהלים והשינויים במצב המשפחתי והתעסוקתי של הלקוחות.

תהליך העבודה איתנו מורכב משלושה מפגשי הקמה בתשלום ולאחר מכן מעקב ועדכונים שוטפים.

עלות מפגשי ההתאמה הינה 2,800 שקלים והעלות החודשית השוטפת לאחר מכן היא 100 שקלים פלוס מע”מ. הסיבה לעלות הנמוכה יחסית היא שבדומה לעמלות ההפצה שגובים יועצי ההשקעות בבנק, גם אנחנו זכאים לעמלה מסוימת מכל החברות. חשוב להדגיש שהעמלה שאנו מקבלים אינה נגזרת של דמי הניהול אלא אחוז קבוע. לכן, מדובר במנגנון שמייצר לנו אינטרנס לדאוג שהלקוחות שלנו ישלמו דמי ניהול נמוכים ככל ניתן.

פגישה ראשונה

למפגש הראשון אנו מושכים את נתונים המסלקה הפנסיונית ומגיעים לפגישה מוכנים עם התוכניות הפנסיוניות שלכם. מטרת הפגישה הראשונית הינה להכיר אתכם לעומק על מנת להבין את השאיפות והמטרות שלכם. זאת על מנת שנוכל לבנות עבורכם תוכנית השקעות מדויקת ומכוונת יעדים אשר לוקחת בחשבון הכוללת את סך הנכסים הפיננסים, הפנסיוניים, הנדל”ן והמטרות הפיננסיות שלכם.

פגישה שניה

במפגש השני נציג בפניכם את התוכנית תוך כדי הסבר מפורט על כל אחד ממכשירי ההשקעה המוצעים עבורכם. במפגש זה נציג גם תחזית של התפתחות ההון המשפחתי בהינתן יישום התוכנית לעומת המצב הקיים, תוך התייחסות להכנסות ולהוצאות הצפויות לאורך השנים.

לאחר המפגש השני תקבלו חוברת מפורטת עם המלצות ההשקעה ומפת דרכים שתאפשר מעקב מסודר אחר יישום התוכנית.

תהליך היישום

לאחר אישורכם נתחיל בתהליך היישום שכולל הכנה של כל הטפסים הנדרשים לצורך חתימה דיגיטלית מצדכם מהנייד או מהמחשב. תהליך היישום עשוי להמשך בין ימים בודדים למספר שבועות ואנחנו דואגים לעדכן אתכם בהתפתחות.

פגישה שלישית

המפגש השלישי ייערך כשישה שבועות לאחר המפגש השני. במהלך הפגישה אנו עוברים אתכם על מפת הדרכים, רואים את סטטוס היישום בכל אחת מהתוכניות. כמו כן, נראה לכם כיצד תוכלו לראות את הנתונים באזור האישי בכל אחת מהחברות ובפורטל המרכז שלנו. 

בתום המפגש השלישי אנו קובעים פגישות תקופתיות קבועות לצורך מעקב אחרי התיק. כמובן שאנו זמינים עבורכם תמיד לכל מטרה בניידים האישיים שלנו, במיילים ובהודעות סמס ו/או וואצאפ.

אנחנו מספקים ללקוחות המשרד סקירת מאקרו חודשית, וובינר רבעוני על המצב בשווקים, כנסים מצומצמים על השקעות פוטנציאליות רלוונטיות, וובינרים מיוחדים בנקודות קיצון בשווקים הפיננסים ועוד.

השירות שאנו מספקים הינו שירות פרימיום שאינו מתאים לכל אחד. העבודה המושקעת בתוכניות היא רבה מאד ודרור ונדב שהם אנשי השקעות ותיקים ומוערכים מקפידים על מתן שירות מקצועי אישי ללקוחות לאורך כל הדרך. מניסיון, התשלום אינו מהווה רק תגמול על העבודה שאנו מבצעים, אלא מייצר מחויבות והנעה לפעולה מצד הלקוחות, וזה להערכתנו חשוב ביותר. הרי, ידע אינו מייצר ערך אמיתי, מה שמייצר את הערך זה היישום בפועל. 

אנחנו מודעים לכך שכמו בכל תחום, ישנם בעלי מקצוע שמעניקים שירותים בזול ו/או בחינם אך בעיני כסף, כמו ברפואה ותחומים נוספים, מה שחשוב הוא מה מקבלים ולא רק כמה משלמים.

 1. ניסיון עשיר בניהול השקעות בפועל
  משרדנו מנוהל באופן אישי על ידי דרור גילאון ונדב גורדון והם אחראיים באופן אישי על בניית התוכניות של לקוחות החברה.

  דרור גילאון הינו מנכ”ל בית ההשקעות לשעבר של מנורה מבטחים, וסמנכ”ל השקעות בקרנות הנאמנות, ניהל כ-12 מיליארד שקלים בקרנות הנאמנות של מנורה מבטחים. לפני כן, היה ראש צוות בניהול התיקים של מיטב ואחראי על המסחר באקסלנס. דרור הוא מומחה השקעות בעל מוניטין רב, בעל טור בעיתון כלכליסט מאז שנת 2011, מרצה באקדמיה ומייסד של קורס אג”ח מסטרס למשקיעים, ומצנח הזהב – תכנון פיננסי DIY.

  נדב גורדון גדל בבית ההשקעות של פסגות, עבר לקרנות של מנורה מבטחים ולאחר מכן ניהל את ההשקעות של משפחה עשירה מאד בבריטניה. לנדב, ניסיון עשיר בקרנות גלובליות (אלטרנטיביות ושוק ההון). 

 2. השירות המקצועי ניתן רק על ידי דרור גילאון ונדב גורדון
  לשמחתנו, יש לנו את הזכות לעשות בדיוק את מה שאנחנו אוהבים ולכן עזבנו תפקידים בכירים בבתי ההשקעות ופתחנו את המשרד המתמקד בלקוחות VIP. יש לנו כלכלנים ואנשי תפעול שעוזרים לנו מאחורי הקלעים אך חשוב לנו להיות אלו שנותנים את המענה המקצועי ללקוחות לאורך כל הדרך. זו הסיבה שכל לקוח מקבל את הניידים והמיילים הישירים שלנו ומתקשר איתנו באופן ישיר.


 3. היכרות מעמיקה עם מנהלי ההשקעות המובילים בישראל
  גדלנו בשוק ההון ויצא לנו לעבוד ולהכיר את מנהלי ההשקעות המוצלחים ביותר בשוק ההון הישראלי. אנחנו בקשר איתם ויודעים להגיב כשהם עוברים מבית השקעות אחד לאחר או כאשר הם פותחים קרנות עצמאיות המיועדות לגופים מוסדיים ולמשקיעים כשירים בלבד. בנוסף, אנחנו יודעים לאפיין את בתי ההשקעות השונים לפי התמחויות (מניות/אג”ח/נכסים לא סחירים). 


 4. גישה לקרנות השקעה בינלאומיות ענקיות בתחומים שונים (אלטרנטיביות, PE ושוק ההון)
  מדובר בקרנות ותיקות וגדולות שנרכשות בעיקר על ידי הגופים המוסדיים הגדולים בארץ ובעולם. לרוב סכומי ההשקעה המינימאליים בקרנות אלו נעים בין 1 ל- 10 מיליון דולר. בעזרת שיתוף פעולה עם בית השקעות אמריקאי מפוקח, יצרנו פלטפורמה שמאפשרת גישה ללקוחותינו בסכומים של 100 אלף דולר ומעלה. 


 5. פורטל מרוכז לכל התוכניות
  אנו משקיעים רבות בכלים דיגיטליים שמאפשרים לנו לרכז את כל התוכניות במקום אחד לרבות תיקי השקעות, פוליסות פיננסיות, קופות גמל, השתלמות, פנסיה, מנהלים, נדל”ן, קרנות אלטרנטיביות. 


  היתרונות לכך הם רבים – הלקוח רואה את כל התוכניות שלו, מודע לחשיפות שלו ולאפיקים השונים בזמן אמת, ומודע לתשואות של התוכניות השונות ושל התיק כולו. בנוסף, במידה והלקוח מעוניין, בני המשפחה יוכלו לדעת היכן נמצא הכסף חשוב במעבר בין דורי או כשחלילה ישנה פגיעה קוגניטיבית.

 6. יזמות בהשקעות והתאמת המוצרים לאתגרים הכלכליים
  ההיכרות העמוקה עם שוק ההון ותנאי המאקרו במשק מאפשרים לנו ליזום השקעות שמתאימות לתקופה. כך למשל בתקופה של ריבית אפסית ושוק מניות גבוה, הקמנו מוצרים ייחודיים שאינם קשורים לשוק ההון, לנדל”ן ו/או למחזורים הכלכליים כגון קרנות למימון תביעות משפטיות, תשתיות, PE, ביטוחי חיים, קרנות חוב בכיר ועוד. מוצרים אלו אפשרו ללקוחות ליהנות מתשואות חיוביות משמעותיות גם בימים ששוק ההון הניב תשואות שליליות.  


 7. גוף עצמאי עם ארגז כלים רחב ועבודה עם כל החברות
  אנו גוף עצמאי שאינו עובד עבור אף חברת ביטוח, בנק או בית השקעות. יש לנו את החופש המוחלט להמליץ ללקוחותינו על המוצרים שטובים עבורם בלבד. 


 8. התמחות במשקיעים כשירים וכאלו שצברו הון נזיל של 5 מיליון שקלים ומעלה
  הניסיון הרב בהשקעות וההיכרות עם קרנות השקעה גדולות בארץ ובעולם, אשר פונות למשקיעים מוסדיים וכשירים בלבד, מאפשר לנו להשביח את תמהיל ההשקעות של לקוחותינו ולייצר פוטנציאל רווח גבוה יחסית לשוק ההון, בסיכון נמוך יותר.

לא.

כלל אצבע – אם מישהו מבטיח לכם תשואה בהשקעה זה הזמן להגיד לו תודה ולחפש חלופות אחרות. אף אחד לא יודע מה יוליד יום ובכל השקעה יש סיכון, ובטח בהשקעות עם תשואות יעד גבוהות מאלו הגלומות באיגרות החוב של מדינת ישראל. התפקיד שלנו הוא למזער את הסיכונים ולספק לאורך זמן תשואה שנתית  הגבוהה לפחות ב1%-5% ביחס למדדים או לתיק השקעות אלטרנטיבי בסיכון דומה. לאורך זמן מדובר בהבדל דרמטי בצבירת ההון העתידי.

על פי החוק, השקעות המוצעות לציבור מחייבות פרסום תשקיף ועמידה במגבלות רבות המייקרות את עלות הגיוס על לרמות שהופכות לעיתים את ההשקעה ללא כדאית.  פרסום תשקיף משתלם בעיקר כשרוצים לגייס סכומי כסף גבוהים מאד מהציבור ואז לרוב מדובר בהשקעות בבורסה כדוגמת מניות או איגרות חוב. 

אם גוף מסוים מעוניין לגייס כסף עבור השקעה אלטרנטיבית שמבחינה כלכלית אינה מצדיקה פרסום תשקיף, החוק מגביל אותו לפנות לעד 35 ניצעים בשנה ועד 50 ניצעים בסה”כ. זאת אם מדובר במשקיעים שאינם מוגדרים ככשירים. מדובר בהצעה ולא בהכרח בהשקעה, מה שהופך את המשקיעים הלא כשירים לפחות רלוונטיים עבור אותו גוף. 

לכאורה, מדובר בניסיון של הרגולטור להגן על משקיעים מהציבור בפני השקעות לא מפוקחות אך במקביל, החוק רלוונטי גם לקרנות בינלאומיות ענקיות שלא פרסמו תשקיף בישראל, ויש הטוענים שהוא מונע ממשקיעים מהציבור גישה לקרנות איכותיות. 

כתוצאה מכך, משקיעים כשירים, בניגוד למשקיעים רגילים,  נהנים מאפשרויות השקעה מגוונות הכוללות קרנות מובילות המתמחות בשוק ההון, פריווט אקווטי (PE), תשתיות, גידור, וקרנות אלטרנטיביות נוספות שמתאפיינות בתשואות גבוהות או דומות לשוק ההון, אך במתאם נמוך מאד אליו. הכוונה שהקרנות יכולות להמשיך להניב רווחים גם כששוק ההון יורד.

* כדי להיחשב משקיע כשיר על הלקוח לעמוד לפחות באחד מהתנאים הבאים:

 • השווי הכולל של מזומנים, פיקדונות, נכסים פיננסיים** וני״ע הנסחרים בבורסה שבבעלות הלקוח עולה על 8,364,177 מיליון ₪.
 • גובה הכנסת הלקוח בכל אחת מהשנתיים האחרונות עולה על 1,254,627 ₪ או שגובה הכנסת הלקוח יחד עם בני המשפחה הגרים עמו עולה על 1,881,940 ₪. למשל הכנסה בשנת 2020 – 1,254,627 ובשנת 2021 1,254,627.
 • השווי הכולל של מזומנים, פיקדונות, נכסים פיננסיים** וני״ע הנסחרים בבורסה שבבעלות הלקוח עולה על 5,227,610 ₪ וגובה הכנסתו בכל אחת מהשנתיים האחרונות עולה על 627,313 ₪ או שגובה הכנסתו ביחד עם בני המשפחה הגרים עמו עולה על 940,969 ₪.
 • סך ההון העצמי של החברות בבעלותו המלאה של הלקוח, בהתאם ליתרת חשבון הבנק, בניכוי התחייבויות, עולה על 8,364,177 ₪.

 

* נכון לשנת 2022.
** נכסים פיננסיים אינם כוללים קופ״ג/ פוליסות חיסכון/ כל חיסכון פנסיוני אחר פרט לקרן השתלמות.

שיתופי פעולה עם בתי השקעות בחו”ל מאפשרים לנו להנגיש ללקוחותינו קרנות בינלאומיות גדולות המתמחות בתחומים מגוונים כגון שוק ההון, ביטוחי חיים, פריווט אקוויטי, Secondary, תשתיות, חוב בכיר עם בטחונות, מימון תביעות משפטיות ועוד. מדובר בקרנות שלרוב מאפשרות גישה בעיקר לגופים מוסדיים ולמשקיעים מאד גדולים באמצעות סכומי השקעה מינימליים של בין מיליון לעשרה מיליון דולר לקרן. באמצעות שיתוף פעולה שלנו עם בתי ההשקעות בחו”ל, יצרנו אגד קרנות הנחשב למשקיע מוסדי ואשר מאפשר ללקוחות החברה מתאימים לבצע השקעות בפיזור רחב, בסכומי מינימום של 100 אלף דולר בלבד. 

חלק מהחברות מחזיקות הון עצמי משמעותי שנשחק בפיקדונות בבנק ו/או מנוהל בצורה לא מיטבית בשוק ההון. באמצעות הכלים הרבים שעומדים לרשותנו אנו מייצרים תיקי השקעות עם רמות נזילות שונות, ומכשירי השקעה מגוונים המותאמים לצרכי הנזילות.  גם בחברות, בדומה להשקעות פרטיות, אנו שואפים לשלב קרנות עם מתאם נמוך לשוק ההון, כך שגם בתקופות פחות טובות בבורסה, יהיו רכיבים שיאזנו את תיק ההשקעות. 

אנו מחזיקים ברישיון כפול להשקעות מטעם הרשות לניירות ערך המאפשר לנו להמליץ על ניירות ערך, וברשיון פנסיוני מטעם משרד האוצר המאפשר לנו לטפל בנכסים הפנסיונים, לרבות תיקי IRA, פוליסות חיסכון ותיקון 190. הרשיון הכפול מעניק לנו יתרון משמעותי על מרבית חברות הפמילי אופיס, ניהול העושר והמתכננים הפיננסים שלרוב מחזיקים ברישיון של סוכני ביטוח. 

אנו מטפלים במשקיעים שיש להם הון פיננסי (ני”ע, מזומנים, קרנות השתלמות וקופות גמל), של חמישה מיליון שקלים ומעלה. זאת בכדי למקסם את יכולות ההשקעה שלנו ולשמור על היחס האישי ורמת השירות

Scroll to Top
דילוג לתוכן