פמילי אופיס – רקע

המונח Family Wealth Management רווח בארה”ב, אירופה ובישראל בעיקר בכמה העשורים האחרונים. ככל שמשפחות התעשרו, באמצעות צמיחה עסקית, השקעות או אקזיטים, וככל שהתעצמו בגודלן, דרך נישואין והתרחבות הילודה, ענייניהם הפכו למורכבים יותר ודרשו ניהול צמוד ומקצועי. מה שהיה קל לניהול עם משפחה גרעינית ועושר צנוע, הפך לאתגר משמעותי, פיננסי ורגשי, עם צמיחת הדורות ומגוון התחומים שיש לנהל.

מתוך ההבנה כי מדובר על מרקם עדין של אינטרסים, אמוציות והרבה מאוד נכסים, הוקם משרד לייעוץ עושר משפחתי המאגד תחתיו ייעוץ מקצועי, דיסקרטי ובלתי תלוי בנושאים הקשורים לאסטרטגיה וניהול השקעות לרבות ניירות ערך, נדל”ן, פנסיה, השקעות אלטרנטיביות ועוד, תוך בחינת ההזדמנויות והסיכונים הטמונים בכל אפיק השקעה.

פמילי אופיס מספק פתרונות מותאמים בצורה מדויקת לצרכים, הרצונות וההעדפות של משפחה או יחיד

פמילי אופיס מסייע בניהול הצרכים הפיננסיים של משפחות אמידות, במטרה למקסם את ההשקעות, להפחית את המורכבות ולטפל בעניינים האישיים של המשפחה בכל הקשור להתנהלותם בשוק ההון, בהיבטים הפנסיוניים והפיננסיים גם יחד. זאת במטרה לספק פתרונות ניהול עושר מותאמים ותפורים בצורה מדויקת לצרכים, לאפשרויות, להעדפות ולרצונות תוך קידום ושמירה על זהות וערכי המשפחה.

חשוב להבין כי לא מדובר רק על ייעוץ המכוון את בעלי ההון היכן להשקיע את כספם, אלא ליווי פרטני המתייחס לניואנסים בשוק, להיבטי הרגולציה המשתנים, להיכרות עם מבני ההשקעה אלטרנטיביים וקשרים עם פונקציות רלוונטיות למיקסום ההשקעה. היועצים משמשים גם כאנשי סודם של המשפחה ופועלים ללא לאות להגן על העושר ולנהל נכון את הסיכונים וההזדמנויות, תוך ניהול קפדני של הנכסים עם אצבע תמידית על הדופק.

 

במסגרת הליווי מבצעים יועצי העושר המשפחתיים בנייה נכונה של תמהיל השקעות מאוזן, מדויק ומותאם אישית להווה, עם ניתוח ותכנון צופה פני עתיד. המטרה להשיג תשואות משופרות לאורך זמן. היעוץ מתבצע באופן אישי תוך הגדרה משותפת של המטרות, הצבת יעדים פיננסים ברורים וריאליים אל מול צמתי החיים המשמעותיים. כל ההשקעות מתבצעות תוך הקפדה יתרה על יציבות ודינמיות בהתאם לצורך.

על מה להקפיד בניהול עושר משפחתי?

  1. שילוב של אופטימלי וריאלי – חשוב מאוד לבצע אופטימיזציה פיננסית. כיצד? באמצעות בחירה נכונה של תוכניות ההשקעה, תוך בחינה קפדנית של סוגיות הון מהותיות לרבות דחייה של תשלומי מס רווח על הון עד למועד משיכת הכספים או מימוש ההשקעה. כמו כן, יועצים מקצועיים יודעים כיצד למקסם את ההשקעות באמצעות גיוון בתיקים ובמכשירים המתאימים.
  2. הקפדה על יציבות גמישה – בנייה נכונה של תמהיל ההשקעות, ושילוב השקעות משלימות בקרנות או אגדי קרנות, בחירה של מכשירים פיננסיים מגוונים לצד השקעה בשוק ההון, עשויים בהחלט לפזר את הסיכונים ולהפחית תנודתיות בתיק ההשקעות. חשוב לשמור על ביטחון ויציבות תיק ההשקעות, אך יחד עם זאת לוודא שההשקעות יותאמו לדינמיות ויתנהלו בצורה אג’ילית, עם גמישות ודינמיות מבלי לפגוע בפוטנציאל הרווח.
  3. לשמור על יצירתיות וחדשנות – העולמות הפיננסיים ומי שמייצג אותם כגון הבנקים, בתי ההשקעות והמוסדיים האחרים מציגים בדרך כלל גישה מתונה, כך שהם מציעים להשקיע במניות, איגרות חוב, קרנות נאמנות שמשקיעות במניות ו/או איגרות חוב ובמכשירי השקעה וותיקים וסולידיים. חשוב מאוד שהיועצים לא יקפאו על השמרים ויידעו להתנהל אל מול מכשירי השקעה מתקדמים ואיכותיים והשקעות אלטרנטיביות המייצרות תשואה יציבה ללא קשר לביצועי שוק המניות. הכוונה היא להשקעות שאינן מסורתיות בהגדרה כגון תשתיות, נדל”ן מסחרי, קרנות השקעה בביטוח ופנסיה, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, השקעה בטכנולוגיה וחברות הזנק ועוד.
  4. היכרות אישית וניתוח מדויק – ככל שתיק ההשקעות יהיה מדויק ויותאם אישית ללקוח, כך ההצלחה והחזר ההשקעה יהיה מיטבי. אחד ממכשירי ההשקעה האינדיבידואליים האיכותיים ביותר, הקיימים בשוק ההשקעות האלטרנטיביות הוא ניהול אישי של קופות גמל וקרנות השתלמות, מה שמכונה קרן IRA (Individual Retirement Account). הכוונה היא התאמה מדויקת של תיק ההשקעות לאופיו של המשקיע ונטייתו לשמרנות או לחלופין הסכמתו לנטילת סיכונים מחושבים. זאת, במקום להתפשר על “מוצרי המדף” או השקעות בנאליות הקיימות במסלולי ההשקעה. ניהול במתכונת IRA מאפשר גם לעדכן את התיק בתדירות המתאימה ללקוח ולקצב הנדרש לו.
  5. קשר חם ואמיתי – ללא ספק מומחי העושר המשפחתיים הופכים ברבות השנים לאנשי סוד ויועצי הבית. חשוב מאוד וזה אפילו goes without saying שיש להקפיד על דיסקרטיות ושמירה על יחסי האמון שנוצרו. לא תמיד זה פשוט במיוחד כאשר מדובר על משפחות עם כמה דורות וצורך לבצע העברה בין דורית. הרגישות שיש ליועצים, יחד עם ההבנה הפיננסית והכלים הנכונים יכולים לסייע לכל דור להתאים את הצרכים הפיננסיים והמכשירים המתאימים. למשל, הפרשות סוציאליות בהתאם למבנה האחזקות, הכנה לפרישה וכל הקשור לעניינים פנסיוניים לרבות קופות גמל  ותיקון 190 לפקודת מס הכנסה המאפשר הפקדה של כספי חיסכון פרטיים לקופת גמל עם יתרונות הקופה ומשיכה של הכסף אחרי גיל 60 כקצבה חודשית פטורה ממס או משיכה חד פעמית עם מס 10 15% נומינלי ממרכיב הרווח היחסי, זאת יש לציין לעומת שיעור מס של 25% ריאלי הנהוג על השקעות בניירות ערך.

משרד גילאון גורדון מוביל את תחום השירותים הפיננסיים וניהול עושר משפחתי עם מוניטין עשיר וניסיון עתיר. המשרד מלווה משפחות, אנשי עסקים ומשקיעים פרטיים. אנו מלווים בנבכי העולמות הפיננסיים והפנסיוניים, במטרה לייצר תיק השקעות איכותי, יציב ומניב ולשמור על החוסן הכלכלי של הלקוחות. אומרים ש”משפחה לא בוחרים.” אבל חברה לניהול עושר משפחתי, דווקא כן.