בניגוד למניות שתיאורטית יכולות להיסחר בכל מחיר (שילוב של היבטים פסיכולוגיים וכלכליים), איגרות חוב צפויות להניב למשקיעים שיחזיקו בהן לפדיון את התשואה הגלומה בהן בלבד – לא יותר ולא פחות.

המצב הנוכחי הוא שאיגרות החוב (שמהוות את החלק המרכזי בתיקי ההשקעות של הציבור), מגלמות תשואות אפסיות לפדיון.

כך למשל איגרות חוב ממשלתיות שקליות לחמש שנים נסחרות בתשואה שנתית של כ-0.46% ברוטו בלבד. עכשיו תורידו מזה מס של 15%, עמלת קניה מכירה, ודמי ניהול/משמרת שגובה הבנק ותעשו לבד את החשבון מה תהיה התשואה של הרכיב "הבטוח" של תיק ההשקעות שלכם.

* נכון ל-21.11.19

העניין הוא שרוב האנשים ממשיכים להחזיק בתיקי ההשקעות שהיו להם מתוך שילוב של הרגל ואדישות (הרי השנה האחרונה הייתה מצוינת אז לכאורה אין סיבה לשנות).

אחרים נאלצים להגדיל רכיבי סיכון והם מגדילים חשיפה למניות יקרות ואיגרות חוב של חברות בדירוגים נמוכים.

אלא שבעוד שמרבית הציבור מובל כמו עדר, על בסיס תשואות היסטוריות מרשימות ולא רלוונטיות לעתיד, בעלי ההון מבינים שיש קרנות אלטרנטיביות שמתאפיינות בפוטנציאל רווח נאה, ללא קשר לנעשה בשוק ההון.

על הקרנות שאנו מכנים "השקעות זהב" ועל האתגרים הרבים שעומדים בפני המשקיעים בשנת 2020, נדבר בכנס מיוחד שיתקיים ב-17 בינואר בבית ציוני אמריקה.

לפרטים נוספים ושריון מקום לכנס הקרוב לחצו כאן

רוצה לדעת עוד? תן לנו להוביל את השיחה על ההצלחה שלך

אנחנו מתמחים בניהול כספם של יחידים, בעלי משפחות וחברות שצברו הון נזיל (כולל קופות גמל וקרנות השתלמות) של 5 מיליון שקלים ומעלה.

דיון פתוח על המאמר

לא נמצאו תגובות על מאמר זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.