שיטת ה”מאסטר פאנדס” מתבררת כתוסף ה”זהב” בתיקי ההשקעות של העשירון העליון.

בעוד שרוב הציבור מסתפק בתיקי השקעות בינוניים שיודעים לעלות ולרדת באופן דומה לגחמותיה של הבורסה, ניתן היום לשלב קרנות אלטרנטיביות שרוכשים דרך הבנק ומאפשרות להרוויח גם כשהבורסה מדשדשת או יורדת .

לישון בשקט בלילה – גם ברגעי משבר

פרופסור דוד, רופא בכיר באיכילוב מספר שכאשר הגיע לדרור ונדב, כל השקעותיו הפיננסיות היו בשוק ההון, קרנות הפנסיה, ההשתלמות, קופות הגמל ותיקים המנוהלים בחברות השונות. לפני כמה חודשים הושלם תהליך בניית התיק ה״חדש״ שלו והוא נכנס לתוך משבר הקורונה כשהוא ״רגוע יותר ובעל השקעות מפוזרות שנותנות לו לישון בשקט בלילה״. בפועל, ניתן לראות שקיימות השקעות שהן במתאם הפוך לנגיף הקורונה וכאלה שאינן קשורות אליו כלל וכלל מוסיף גילאון שנשאל לגבי הרכב ההשקעות של דוד, ״אנחנו מנהלי סיכונים וכך מתייחסים לכל תיק שבונים – ההשקעות חייבות להלום את הצרכים האישיים של הלקוחות״.

במשך שנים ארוכות שחו דרור גילאון ונדב גורדון במים העמוקים של שוק ההון וכיהנו בתפקידים בכירים בבתי ההשקעות המובילים. כיום הם בונים ללקוחותיהם תיקי השקעות מגוונים וחזקים שיודעים להציג תשואות חיוביות גם במהלך משבר הקורונה שתוקף את הגלובוס ומייצר אי ודאות גדולה.

לפרטים נוספים לחצו כאן

השקעות אלטרנטיביות

ממחקר מקיף שערכה קרן אוניברסיטת ייל בארה״ב ב-2014 עולה כי הוספת השקעות מסוג זה מגדילות את תשואת התיק לאורך זמן. “השקעות אלטרנטיביות זו כותרת גדולה וכוללנית” טוען גורדון ומוסיף, “השקעה אלטרנטיבית הינה בעצם כל השקעה שאינה קשורה למניות או איגרות חוב שנסחרות בבורסה . מרבית ההשקעות האלטרנטיביות אינן נגישות לרוב ציבור המשקיעים בגלל מורכבותן הפנימית והתפעולית אך בעיקר בשל העובדה שלגופים המסורתיים אין אינטרס שהכסף יצא מניהולם”. הוספת מרכיב אלטרנטיבי לתיק ההשקעות המסורתי יכולה דווקא להוריד את הסיכון הכולל בתיק. זאת משום שהמתאם בין אפיקי ההשקעה המסורתיים לאלטרנטיביים נמוכה. מכיוון שמינימום ההשקעה בקרנות אלטרנטיביות (שנרכשות כניירות ערך דרך הבנק ומופיעות בתיק ההשקעות) הינו לרוב גבוה
במיוחד ולא מאפשר פיזור, “החלטנו להקים אגדי קרנות ייעודיים שמחזיקים במספר רב של קרנות ומאפשרות פיזור נרחב”, מדגיש גילאון. “מאחר ואנחנו מחזיקים בסדרות המוסדיות בקרנות, אנחנו משלמים להן דמי ניהול נמוכים יותר ולכן דמי הניהול שנגבים באגד הקרנות זניחים עבור המשקיעים, בטח ביחס לשקט הנפשי שנותן הפיזור”. גילאון וגורדון, חברו לבית השקעות גדול בארה”ב שמתמחה באפיק האלטרנטיבי ומספק להם שירותי מחקר ואנליזה מקיפים על הקרנות בהן משקיעים, דרור עצמו הוא זה שאחראי על הרכב האגדים ובוחר את המשקל של כל קרן באגד שהוא מכנה “MASTER FUND”

לדוגמא: תום תקופה בביטוחי חיים? לא בארה”ב

“אני רוצה לפרט על מאסטר פאנד של 4 קרנות שונות בנושא ביטוחי החיים:

ביטוח חיים הוא מוצר חשוב בעיקר לבעלי משפחות בשנות ה-30-50 לחייהם. בגילאים אלו הקריירה נמצאת בצמיחה מתמדת, ההון הצבור עדיין לא מספיק גבוה וישנם ילדים בבית שרוצים להגן עליהם כלכלית, במקרה ומישהו מההורים נפטר בטרם עת. בגילאים אלו, ביטוח החיים גם זול יחסית.
אבל מה קורה בגיל 65-70?
התשובה היא שביטוח החיים הופך להיות נטל יקר, שמכביד על התזרים החופשי, וגם הצורך בו פוחת.
בישראל, זהו בדיוק הגיל שמרבית האנשים מבטלים את הפוליסה, וגם אם הם לא יעשו זאת, אז חברות הביטוח יעשו זאת עבורם כי יש תום תקופה.

בארה”ב ביטוח החיים הינו נכס, כמו בעלות על דירה

בארצות הברית, אין תום תקופה ולכן התפתח שוק מרתק ומניב של מסחר בביטוחי חיים.
תחשבו על גבר אמריקאי בגיל 75 שמצד אחד יש לו ביטוח חיים שעולה הון תועפות כל חודש, ומצד שני הוא לא מסוגל לגמור את החודש ולחיות בכבוד.
בזמן שבישראל הוא היה נאלץ לזרוק את הביטוח לפח, בארצות הברית הוא יכול למכור את הביטוח לקרנות ייעודיות, להגדיל את התזרים החופשי הפנוי, ולהיפגש עם סכום כספי משמעותי. בתמורה, הקרנות נרשמות כמוטבות, וכשאותו אדם ילך לעולמו, הן יקבלו את מלוא סכום הביטוח. היות והקרנות רוכשות מספר גדול של פוליסות, התשואה שלהן קשורה בתוחלת החיים ולא בבורסה או במחזור הכלכלי”.

פיזור וניהול סיכונים – מתכון מנצח

כשאנו מסתכלים על עוצמת הירידות בבורסה בעת משבר הקורונה ועל הכאב העצום שנגרם ל”משקיע הממוצע” שרואה איך חסכונות של שנים מצטמקים בכמה ימים, אנו חשים צער רב. להערכתנו, שילוב של אגדי קרנות אלטרנטיביות יכלו למנוע מהם הפסדים רבים ולאפשר להם לישון טוב בלילה, ובסופו של דבר לקבל החלטות השקעה שקולות ונכונות יותר. זה בדיוק מה שאנו עושים כיום עם לקוחותינו.

שיפור התכניות הקיימות

גילאון, בעל רישיון פנסיוני מטעם משרד האוצר ורישיון השקעות מטעם הרשות לני”ע, מספר כי “הרבה אנשים שמנהלים כספים בעזרת מנהלי תיקים ויועצים למיניהם, מסתובבים בתחושה שהם לא מקבלים את התוצאות הרצויות – וזה נכון. האמת היא שבהשקעות לא צריך לבנות על תחושות, יש מספרים והם מאוד ברורים. מכשירי השקעה מסוימים יכולים להניב תשואות גבוהות באופן משמעותי לאורך זמן.
ההתייחסות להשקעות בשוק ההון חייבת לכלול אלמנטים של הטבות מס, עמלות מופחתות והסתכלות רחבה על כלל הנכסים. קופ”ג להשקעה, ,IRA בבניית התיקים ללקוחותינו אנו משלבים את כל המכשירים המתקדמים לרבות קופות גמל וקרנות השתלמות
תיקון 190 , פוליסות חיסכון וכמובן קרנות אלטרנטיביות ייחודיות.

״אנחנו עוזרים לאנשים למקסם את הרווחים״

כשגילאון מזכיר את שוק ההון, הוא יודע על מה הוא מדבר: בתפקידו האחרון כשכיר היה מנכ”ל בבית ההשקעות של מנורה מבטחים ולפני כן כיהן כסמנכ”ל השקעות בחברת קרנות הנאמנות וניהל למעלה מ-13 מיליארד שקלים.
“כשבית ההשקעות שעבדתי בו נמכר, הגיע הזמן המושלם להגשים את החזון שלי:
לעזור לאנשים למקסם את הרווחים שלהם ולהצליח לחיות טוב לא רק כשהם צעירים ומרוויחים יפה- אלא גם כשיצאו לפנסיה” הוא אומר.

בדיקת התאמה לתהליך אישי

אם אתם בעלי תיק ניירות ערך ומזומן של מיליון שקלים ומעלה –
בדיקה של תיק ההשקעות בתקופה הזו עשויה להיות GAME CHANGER לעתיד הכלכלי שלכם.

בכדי לוודא שהתהליך מתאים ומדויק עבורך נשמח לקיים שיחה טלפונית פרטנית ולבדוק האם באמת נוכל לתת לך את הערך שהיינו רוצים. במידה וכן, נשמח להתקדם ולקבוע את הפגישה הראשונה.

אז זו ההצעה המיוחדת שלנו:

  • אנחנו נעשה עבורך בדיקה אובייקטיבית של התיק הפיננסי
  • ניתן לך המלצות בלתי תלויות
  • במידה ותרצה, נשמח גם לעזור לך ביישום וללוות אותך באופן שוטף

לתיאום שיחת התאמה אישית

* פרטים נדרשים


להרשמה ופרטים נוספים

רוצים להכיר אותנו יותר?

כנס השקעות אונליין 16.07.2021

איך לבנות תיק השקעות מנצח ולמקסם את העתיד הכלכלי שלך ושל המשפחה שלך

הידע והכלים המעשיים שתקבלו בכנס עשויים לאפשר לכם ליהנות מתוספת של מאות אלפי שקלים להון הפיננסי שלכם ויעניקו לכם שקט נפשי, גאווה וביטחון בזמן הפרישה לגמלאות.

הכנס מתאים לכל מי שרוצה להבטיח את העתיד הכלכלי שלו ושל משפחתו, ללא תלות ברמת הידע שלו בשוק ההון.

להרשמה

“ההרצאות של דרור לא משתוות
לאף סרטון יוטיוב שעוסק בתחום.
הרמה שלו, והידע המקצועי שלו
פשוט מדהימים. למדתי ממנו המון
על תחום ההשקעות וניהול הכסף”

גיא אבנר

2 תגובות

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *